Písně radosti a vzteku

by HLEDÁNÍ

/
 • Streaming + Download

  Includes high-quality download in MP3, FLAC and more. Paying supporters also get unlimited streaming via the free Bandcamp app.

  Balíček obsahuje pět písní + booklet s texty a akordy // The package contains five songs and a booklet with lyrics and chords.
  Purchasable with gift card

    name your price

   

1.
Cyklus 01:23
CYKLUS (Ami)Vymýcené pásy kolem vyšlapaných cest a ty (C) cesty jsou prachem (Emi)těch, kteří dávno (Ami)minuli (Ami) prachem udusaným (C) rytmem chůze (Emi)miliónů, rytmem, který strhává mysl k (Ami)blouznění (F) rytmus, který (G)nikdy (Ami) neutichá (F) repetice, která (G) nikdy (Ami) nekončí (Ami) Opakování, matko podřízenosti! (C)Kolikrát nám pokyneš, než (Emi)lež se stane (Ami)pravdou? (Ami) A ze lži pravda - zaschlá slina na kravatách buržoustů, (C)tisíckrát (Emi) propraná a (Ami)vyžehlená. (F) Řekni - kolikrát(G)vyhniješ, jako trn z (Ami)rány, (F) aby tě obemklo maso (G) nových (Ami) skutečností?
2.
Nunatak 01:19
NUNATAK (C) Z ubrané hodnoty života ještě(F) přikládáme do ohně A (Ami) sny, ty se drolí jako stará omítka (G) ze stěn Hlavy (C) sklopené pod daní jakostních (F)idejí Těla (Ami)zchromlá, neschopná pohybu - strachem (G)ze změn Představy o (F) životě se konfiskují (G) rychlostí stoupání (Ami)hladiny světových (E) moří, z útržků (F)proroctví dalších a (G)dalších hlasatelů (Ami)pravd prosvítají (E)signály otroctví, (F)další kázání je však (G)utíná a vyhání z (Ami)mysli stejně jako (E) samostatné myšlení, (F)Čistá matika (G)ve špinavé praxi, (Ami) kalkulace se vším (E)živým i (F) neživým za (G)účelem naplnění (Ami)kvót. (C) Nechci promrhat čas, který (Emi)mám. Volím (F) svobodu, která ale (G) kandidovat (C) nebude! (C) Nenechat - (Emi) rozdrtit se masou (F)Těžko je - když (G) části ukrajuje (C)Zachovat -(Emi)otevřenou mysl (F) Bojovat - být (G)upřímní sami k (C) sobě (C)Zlost a rozum - (Emi) láska i hněv (F) Základní kameny (G) jsou barikád Najít (C) jednotu vzteku a (Emi)porozumění a pak(F) čelit (G) - jako(C)nunatak
3.
Oheň 02:08
OHEŇ (G)Svět pomalu usíná, noc se (D) probouzí, oheň klidně (Emi) hoří (C) (G)Světlo ohně osvětluje (D)tváře, kruh se (Emi)tvoří(C) (G) Kruh těch, co semknutí (D)společnou myšlenkou řád (Emi)boří (C) (G) Jeden klidný (D)den na jinak rozbouřeném (Emi)moři (C) (G) Nebe je poseto (D)hvězdami, jedna (Emi)vedle druhé (C)září (G)Jako oči (D)lidí, kteří (Emi)sundali si masky z (C)tváří (G)Spojili své ruce, (D)zjistili, že v tom nejsou(Emi)sami (C) (G) Rozhořel se v srdcích (D)plamen, co temnotu(Emi) spálí (C) (G)Stále v stejných stopách,(D) stále v stejných (Emi)šlépějích (C) (G) Křídla vážek přinášejí (D) vánek (Emi)nadějí (C) (G) Přichází den a (D) kruh se (Emi)rozchází (C) (G) Však nové slunce za (D)obzorem pomalu (Emi)vychází(C)
4.
Punks 2014 01:52
PUNKS 2014 (C) Slídí, (D)hladové oči (G)slídí (Emi) (C) s nabídkou (D)duhových talířů (G)plných hoven (C)Hledají, (D)hladové oči (G) hledají (Emi) (C) odbytiště pro starý (D)obsah nacpaný do (G)nových forem Ruce (C)podají, vlídnou (D)tvář ukáží, (G)oslní (Emi)zraky Ani (C) pankáči nejsou (D) imunní, podlehnou (G) taky A já(G)myslel, že zkoušíme (C) žít mimo ohrádku (A)vymezenou výklady (D)obchodů Že (G)fungujeme mimo struktury (C)oficiálního proudu, mimo (A) prohnilou masovou (D) kulturu Že tvoříme(G)alternativu zaběhlým (C)standardům, boříme(A)hranice, stavíme (D)mosty Ale (G)místo toho to vypadá, že (C) žebráme o zbytky z (A)hostiny, žereme (D)kosti (C) Co banda(D) buržoustů od stolu (G) odhodí a (C) s naším svolením (D) veškerou revoltu (G) podojí (G)Apatii, kterou (C)vytváříme omluvíme (A) řečmi o nesvobodě (D) punku (G) Pomalu rozprodáváme (C)prostor, který jsme si (A) vlastními silami (D) vydobyli (G)Nezávislost, kritické (C)myšlení a skutečná (A)svoboda má na (D)kahánku (G)Když veškerý přesah je jen (C) počet triček, které jsme v(A)moshpitu (D) propotili Já (C) ale stále volím pro (D)šíření názorů (G) ulici (C)místo šaškování (D)na televizní (G)stanici (C) Existují přeci (D)svobodné informační (G) kanály, tak (C)nevím proč bychom se (D)měli prát o to, abychom v (G) jejich mediální žumpě (Emi) plavali Stále (C) věřím, že kleště (D) na pletivo v (G) rukou (Emi) (C) udělají pro zvířata (D)víc, než (G)veganství sponzorované (Emi) Milkou Je snad (C) jasné, že práva (D)jiných ani (G) svobodu(Emi)vlastní nelze (C) vybojovat s pomocí (D) nadnárodních (G)korporací
5.
Masakr 01:34
MASAKR(Georges Brassens, překlad Jiří Dědeček) (G) Porvaly se vám trhovkyně na (D) rohu v naší ulici, Snad (C) kvůli ňáký zelenině. Přišli to řešit četníci. (G) Neměli ovšem šťastnej nápad, když (D) pěšmo nebo na koni (C) Začli se mezi baby sápat anabádat je k pokoji. (G) Poněvadž co svět světem stojí, (D)jak jde o to bít chlupatý, (C) Lidi se vždycky rychle spojí, ten cíl vezmou za svatý. (G) V tomhle jsme asi všichni stejní; tak (D) i ty ženy v přesile (C) Vrhly se na sbor policejní abily, bily zběsile. (G) Koukal jsem z okna na žandáry, (D)kamení na ně pršelo (C) A já už v duchu viděl máry, na těch by jim to slušelo. (G) Povzbuzoval jsem fízlobijky (D)hip, hip, hurá! a Do toho! (C) Byly to vskutku vzácné chvilky, kdo scházel, přišel o mnoho. (G) Tu padl můj zrak na fúriji, co (D) donutila kaprála (C) Potupně řvát Smrt policii! A jak se tomu nasmála... (G) Tu zase jiná křičí: Lehni, (D) ty kluku četnická! (C) Sevře mu hlavu mezi stehny - byla to muka nelidská. (G) Nejstrašnější však rány padly, když (D) jedna nahá napolo (C) Jala se obrovskými ňadry bít uniformy okolo. (G) Divadélko to bylo pěkné, (D)nezatleskal by jenom snob. (C) A každej pamětník vám řekne: nejhezčí masakr všech dob. (G) A vrchol všeho - ještě aby (D)podtrhly bitvu vyhranou. (C) Zamyslely se milé baby nad závěrečnou pohanou. (G) A poté s planoucími zraky (D)už prostě jinak nedaly, (C) Než že jim urvou mužné znaky! Marně však ňáké hledaly...

about

Věnováno KLINICE a všem autonomních sociálně kulturním centrům, ať
již budoucím, stávajícím či bývalým // Dedicated to KLINIKA and all autonomous social cultural centers.

451.cz/klinika/ * hledani.musicforliberation.com
A // E * Go vegan * Stay wild and free! * DIY

*TOTO JE BENEFIČNÍ ALBUM - PROSÍME, ZVAŽ DOBROVOLNÝ PŘÍSPĚVEK*
O PROJEKTU COFFEE BREATH RECORDS SI MŮŽEŠ PŘEČÍST NÍŽE NA TÉTO STRÁNCE. NA CO ŠLY DOPOSUD VYBRANÉ PENÍZE MŮŽEŠ ZJISTIT V ALBU "KAM JDOU VYBRANÉ PENÍZE"

*THIS IS A BENFIT RELEASE - PLEASE CONSIDER SENDING A VOLUNTARY DONATION*
YOU CAN FIND OUT MORE ABOUT THE COFFEE BREATH RECORDS PROJECT LOWER ON THIS PAGE. YOU CAN CHECK WHERE HAVE THE COLLECTED MONEY GONE SO FAR - CLICK ON THE "WHERE DO THE COLLECTED MONEY GO" ALBUM.

credits

released December 9, 2014

-----------------------------------------------------------------
O COFFEE BREATH / ABOUT COFFEE BREATH
-----------------------------------------------------------------

Všechna alba na těchto stránkách si můžeš za dobrovolný příspěvek. Lidi, kteří se na albech, která vydáváme podíleli, tomu věnovali mnoho času a úsilí a za tyto nahrávky nechtějí žádné peníze. Pokud se Ti hudba líbí, máš tady možnost to ocenit tím, že přispěješ dobrovolnou částkou na aktivity, které nám přijdou smysluplné a zároveň se potýkají s nedostatkem financí. Všechny peníze, které tímto projektem vybereme, půjdou čistě na benefiční účely.

Ačkoliv v tuhle chvíli nedokážeme přesně říct, kam přesně peníze půjdou, protože se vždy rozhodujeme podle aktuálních kauz a potřeb, chápeme, že to chceš vědět Ty. Snad bude stačit, když napíšeme, že se budeme zaměřovat na kolektivy aktivní v oblasti praktického prosazování rovnostářského prostředí ve společnosti, podpory znevýhodněných sociálních skupin či osvobození zvířat a lidí. I vzhledem k tomu, že patrně nevybereme velké obnosy, budeme se snažit pomoci malým a začínajícím skupinám, které se třeba i kvůli své povaze potýkají s nedostatkem financí, nechtějí nebo nemohou čerpat peníze odjinud a i malý obnos bude pro ně citelným přínosem.

Přispět můžeš pomocí služby Paypal přímo při stažení alba. Pokud nechceš jít touhle cestou, stačí na nějaké akci najít kasičku kolektivu, jehož práce Ti přijde smysluplná, a něco do ní vhodit. I to se počítá.

x

All albums here are available for donations. People involved in their making invested their time and energy and do not want to make money from it. Instea they offered them to us. If you like the music published on this page you can appreciate it by donating any amount of money to the activities to activities that make sense to us and often face lack of financial resources. Even if the collected amount is small all the money gathered through this project will be used for non-profit activities.

We are not able to list the projects that will be supported in advance as we want to keep the ability to choose them according to actual needs and situations. But we believe that you need to know where the money goes. We hope it’s enough to say that we want to support collectives suporting local communities or promoting overal equality and animal or human liberation. In general we want to support activities fighting any way of oppression. We prefer donating the money to newly risen or underfinanced non-profit groups which are experiencing lack of money from their nature, so even the small amount can be beneficial for them.

You can donate using PayPal directly by the download. If you don’t want to use this way, you can donate directly to the collective that makes sense to you.

license

tags

If you like Písně radosti a vzteku, you may also like: